Beyond the Beach event 2106

Marathon Division

Overall Finish List

September 18, 2016


Results By Race Management Systems, Inc.
                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time  
      1    Justin Gillette                   Goshen  IN           1279    33   M       1 Top Fin           3:03:08.1   3:03:08.1
      2    Jessica Campbell                  Chesterton  IN       1271    23   F       1 Top Fin           3:18:03.1   3:18:03.1
      3    Michael Benjamin                  Chicago  IL          1252    23   M       1 20-24             3:35:41.3   3:35:41.3
      4    Kay Reusnow                       Crown Point  IN      1348    31   M       1 30-34             3:46:00.7   3:46:00.7
      5    Thomas Ferry                      Eau Claire  MI       1274    39   M       1 35-39             4:01:19.5   4:01:19.5
      6    Tiffany Malapanes                 Chattanooga  TN      1257    29   F       1 25-29             4:01:19.5   4:01:19.5
      7    Joseph Pacheco                    Cedar Lake  IN       1253    39   M       2 35-39             4:09:32.3   4:09:32.3
      8    Lynnette Sculuca                  Antioch  IL          1277    45   F       1 Top Fin           4:17:52.3   4:17:52.3
      9    Andrae Marak                      Flossmoor  IL        1259    47   M       1 Top Fin           4:18:19.2   4:18:19.2
     10    Mark Madison                                           1347    47   M       1 45-49             4:22:54.2   4:22:54.2
     11    John Proffitt                     Waterford  MI        1276    26   M       1 25-29             4:32:25.2   4:32:25.2
     12    Phil Zaborowski                                        1346    33   M       2 30-34             4:32:40.5   4:32:40.5
     13    Lori Smith                        Chicago  IL          1275    30   F       1 30-34             4:40:18.5   4:40:18.5
     14    Josh Yoder                        Goshen  IN           1267    40   M       1 40-44             5:26:31.2   5:26:31.2
     15    Jake Yoder                        Nappanee  IN         1268    37   M       3 35-39             5:26:31.6   5:26:31.6
     16    Martin Bustamante                 Milford  MI          1270    32   M       3 30-34             5:45:55.4   5:45:55.4
     17    Vonetta McGinnis                  Benton Harbor  MI    1278    40   F       1 40-44             5:48:52.4   5:48:52.4
     18    Malinda Sweat                     Salt Lake City  UT   1263    46   F       1 45-49             5:49:00.7   5:49:00.7
     19    Sandra Patino                     Hammond  IN          1262    32   F       2 30-34             5:59:06.7   5:59:06.7
     20    Emily Yee                         Chicago  IL          1261    39   F       1 35-39             6:09:18.7   6:09:18.7
     21    Lizzy McAninch                    Chicago  IL          1265    34   F       3 30-34             6:12:42.6   6:12:42.6